Karetní společenská hra

32 karet / 8 témat / 32 fontů

Karty, které vám otevřou SVĚT FONTŮ a zároveň dveře k pocitům, které prožíváte, ale neumíte nebo nechcete o nich mluvit.

Hra, při při které porozumíte blízkým, a oni vám. 

KDY JE PROSTĚ MUSÍTE MÍT?

  • Chcete mít po ruce jednoduchou a originální hru pro případ, kdy vázne zábava.
  • Zajímají Vás pocity druhých, ale nedokážete se jich na ně zeptat.
  • Chcete lépe prozkoumat vlastní emoce.
  • Baví Vás fonty a chcete se naučit jejich řeč.

*****

Můžete si je zahrát jako obyčejné kvarteto anebo využít k rozproudění konverzace na téma:

JAKOU ROLI HRAJÍ NA KARTÁCH FONTY?

Každé téma popisují čtyři fonty. A každý font popisuje jednu podobu emoce. Naděje může být silná, nakažlivá, křehká i pevná jako maják. 

Fonty vám pomohou obejít hradby, které stavíte mezi své emoce a vnější svět. Vezmou vás zkratkou, kterou se k nim nenásilně dostanete a překvapí vás, jaký vlastně je ten váš vnitřní svět v této necenzurované podobě. Vůči fontům nemáme totiž nastavěnou obrannou strategii „chráním své pocity“ a tak nás jejich prostřednictvím pustí naše vnitřní já až k těm nejhlubším a nejopravdovějším emocím.  Přitáhne si vás vždy ten font, který vám má co říct.

JAK KARTY VZNIKLY A PRO KOHO JSOU

Vždy jsem milovala vykládací karty. Ne kvůli ezoterice, ale kvůli krásným obrázkům a textům, které mne nutily přemýšlet.  Velkým impulsem byla spontánní novoroční akce, kdy jsem rozeslala originální PFka, která se dala rozstříhat na 8 karet a na každé byl z jedné strany font, z druhé strany výklad, jaký rok vám tato volba přinese.

Odezva byla úžasná. Když jsem se dozvěděla, že některé majitelky je nosí i v kabelce a vytahují je ve společnosti, aby se ostatní také pobavili, rozsvítilo se mi. Ano, to přesně chci. Aby se lidé bavili, aby díky tomu poznávali víc druhé i sami sebe. Aby se dokázali zapojit do hovoru i lidé, kteří s tím jinak kvůli introverzi nebo ostýchavosti mají problém.

A bylo rozhodnuto. Věděla jsem, že na rozdíl od jednoduchých péefek, budou karty krásné. Budou na nich ilustrace, které budou stejně jako fonty mít spoustu rovin a emocí. Budou v nich témata, která se týkají každého z nás, a řešíme je každý den. Budou vymazlené, aby dokázaly být inspirujícím společníkem pro tichý večer i bavičem ve společnosti.  

...a tak se narodily karty

  • 32 karet, velikosti 9 x 13 cm.
  • 8 témat: Smutek, radost, čekání,…
  • Pro každé téma jsou 4 karty se stejným obrázkem, ale jiným fontem. Na zadní straně každé karty je pak krátký inspirační text popisující, jakou stránku emoce vybraný font ukazuje.
  • Každé balení obsahuje návod ke hraní.

Dám vám vědět, až budou karty hotové! Bude to za pár dní.

Najdou se v nich zejména hloubavé duše, introverti a lidé, které láká nahlížet pod pokličku povrchních pocitů. 

KDY JE S RADOSTÍ VYTÁHNETE? Poslouží Vám třeba:

 JAKO VYKLÁDACÍ KARTY
Potřebujete nahrát téma, o kterém přemýšlet? Vytáhněte si poslepu kartu, nechte na sebe působit font, obrázek i text. Uvidíte, jaké emoce ve vás vyvolá.

V RODINĚ NEBO ÚZKÉM KROUŽKU PŘÁTEL
Možná vás zajímá, jak vnímají vaši nejbližší smutek, lásku, nebo domov, ale nevíte, jak o tom mluvit. Karty vám v tom pomohou.

JAKO ZÁBAVNÁ HRA
Ve větší skupině. Shodnete se na tématu a každý si vybere font, který ho přitahuje. Budete se divit, jak rozdílně vnímáte fonty i emoce. 

Andrea Grigerová

Ukazuji lidem, že fonty je ovlivňují každý den. Že jsou takovou neverbální řečí, díky které zvládnou v textu předat nejenom informace, ale i pocity a emoce. 

Veronika Maliňáková

Tvořím malby, kresby, ilustrace a vedu individuální výtvarné lekce pod pseudonymem knoflík.